Organizátoři Prázdnin na Jihu

Organizátoři Prázdnin na Jihu 2024

Hlavní organizátor:

Městský obvod Ostrava-Jih, odbor školství a sportu

Městský obvod Ostrava-Jih významně podporuje aktivity zaměřené na volný čas dětí a mládeže, a to především prostřednictvím dotačního Programu na poskytování peněžních prostředků z rozpočtu statutárního města Ostravy, městského obvodu Ostrava-Jih. Projekt Prázdniny na Jihu organizuje městský obvod Ostrava-Jih od roku 2020, a to ve spolupráci s organizacemi, které působí v obvodu Ostrava-Jih a s dětmi a mládeži dlouhodobě pracují. Jedná se organizace, u kterých máme záruky profesionality a výborné spolupráce.

Kontakt:
Ing. Romana Filipová
Tel. 599 430 369
e-mail: romana.filipova@ovajih.cz
webové stránky: www.prazdninynajihu.cz

 

 

Hlavní organizátor:

Statutární město Ostrava

Statutární město Ostravy významně podporuje aktivity zaměřené na volný čas dětí a mládeže v městském obvodu Ostrava-Jih, a to především prostřednictvím finančních prostředků poskytnutých v rámci výběrového řízení pro poskytování transferů z rozpočtu statutárního města Ostravy za účelem zabezpečení prevence kriminality. Podpořeny jsou projekty jako Prázdniny na Jihu, otevřený klub FreeCoolIn působící při ZŠ Provaznická, Ostrava-Hrabůvka nebo Zajištění bezpečného provozování otevřených hřišť a zahrad pro děti a mládež v městském obvodu Ostrava-Jih.

Kontakt:
Markéta Héglová
Tel. 599 443 860
e-mail: marketa.heglova@ostrava.cz
webové stránky: www.bezpecnejsi.ostrava.cz

ADD lead, z.s.

ADD lead se již od roku 2013 zabývá uměním pohybu „Art du Déplacement“, známějším jako Parkour či Freerunning. Organizace vede pravidelné tréninky a lekce, pořádá workshopy pro školy a veřejnost, organizuje příměstské i pobytové tábory, nabízí exhibice a show a v neposlední řadě vzdělává trenéry. Na Jihu organizace vede tréninky pro děti od 6 let na ZŠ Volgogradská a od 10 let pak na Gymnáziu Volgogradská. Spolupracuje i na kroužcích parkouru pod hlavičkou SVČ Ostrava-Zábřeh.


Kontakt:
Patrik Gabryš
gabrys@add-lead.cz
tel.: 776 266 199
e-mail: info@add-lead.cz
webové stránkywww.add-lead.cz


Aerobik klub Ostrava z.s.

Ostravský sportovní klub nabízí rekreační, závodní a sportovní aerobik pro děti všech věkových kategorií, které připravuje na soutěže jednotlivců a týmů. Děti získají všestranný pohybový rozvoj, naučí se gymnastické a pohybové průpravě, poznají nové kamarády a poznají spolupráci v kolektivu. Tréninky vedou kvalifikovaní a zkušení lektoři, kteří aerobik milují.


Kontakt:

Ing. Jiřina Kračmarová
tel.: 605 111 330
e-mail: jirinkakracmarova@seznam.cz
webové stránky: www.aerobikostrava.cz


AKORD & POKLAD, s.r.o.

AKORD & POKLAD, s.r.o. má dlouhodobé zkušenosti s tvorbou programu pro děti i vlastní tvorbou. V posledních letech i s prací s filmovým studiem.

Kontakt:
Mgr. Zdeněk Kačor
tel.: 725 059 550
e-mail: z.kacor@dk-akord.cz
webové stránky: www.dk-akord.cz


CDU SPORT – VOLNÝ ČAS z.s.

Sportovní centrum CDU SPORT v Ostravě se otevřelo v roce 2000. Postupně se stalo místem, kde se setkávají různé generace sportovců všech výkonnostních úrovní a mnoha sportovních disciplín. Naším mottem je "Sport, zábava a zdraví - s námi vás to baví". Organizujeme sportovní činnost, turnaje; pořádáme příměstské tábory, sportovní kroužky a další.


Kontakt:
Denisa Izvorská
tel.: 732 529 596
e-mail: denisa.izvorska@seznam.cz
webové stránky: www.cdusport.cz


Cirkus trochu jinak, z.s., UmCirkum – centrum nového cirkusu

Cirkus trochu jinak, z.s. je kreativní, artistická a umělecká společnost působící více než 14 let v oblastech nového cirkusu a pouličního divadla. V Ostravě-Zábřehu provozujeme UmCirkum – vzdělávací a kulturní centrum s mezinárodním přesahem nabízející pro děti i dospělé pravidelné kurzy a rozvojové aktivity v disciplínách nového cirkusu, ale také prostor pro setkávání a mezinárodní spolupráci umělců a nadšenců tohoto uměleckého oboru.


Kontakt:
Leona Macurová
tel.: 724 236 639
e-mail: info@umcirkum.cz
webové stránky: www.umcirkum.cz


Český svaz Wa-te jitsu dó a bojových umění z.s.

ČSWABU se již přes 30 let zabývá bojovým uměním. Pro děti a mládež pořádá kurzy karate, sebeobrany a kobudo (cvičení s okinawskými zbraněmi). Za tuto dobu vychoval desítky mistrů ČR a mistrů MS a ME. Tréninky se konají celý týden ve Světě bojových umění, Tlapákova 17A, Ostrava-Hrabůvka, a jsou zaměřené na všechny věkové skupiny.


Kontakt:
Ing. Jana Riplová
tel.: 734 356 689
e-mail: info@watejitsu.eu,
webové stránky: www.watejitsu.eu
www.sebeobrana1.cz.


Kulturní zařízení Ostrava–Jih, příspěvková organizace

Kulturní zařízení Ostrava-Jih je příspěvkovou organizací zřízenou Statutárním městem Ostrava, městským obvodem Ostrava-Jih, která buduje a rozvíjí kulturu v městském obvodu Ostrava-Jih, a to se zaměřením na děti, dospělé i seniory. Ročně připraví desítky kurzů, přednášek, divadelních a filmových představení, organizuje společenské a kulturní akce, Univerzitu třetího věku a provozuje Senior Point a restauraci. Svou činnost uskutečňuje v kulturním domě K-TRIO, kině Luna a Komorním klubu.


Kontakt:
tel.: 607 063 685, 596 739 107

e-mail: ktrio@kulturajih.cz
webové stránky: www.kulturajih.cz


SK Vítkovice 1926 – Ridera, z.s.

Tenisový klub, který se zaměřuje především na děti a mládež. V klubu probíhá sportovní příprava, všestranný rozvoj se zaměřením na tenis, máme tenisovou školičku, kterou navštěvuje 96 dětí, a získali jsme jako 2 v republice NTA – národní tenisovou akademii.


Kontakt:

Pavel Klimek
tel.: 777 015 692

e-mail: sport@riderasport.cz
webové stránky: http://tenisvitkovice-ridera.cz/


Asociace TOM ČR, TOM 19061 Krokodýl

TOM Krokodýl je úřadujícím Mistrem Evropy v mažoretkovém sportu ve všech soutěžních věkových kategoriích. Doprovodnými sporty jsou gymnastika, tanec, balet, sportovní skákání přes švihadlo, kondiční chůze s Nordic walking. Pořádáme cvičení rodičů s dětmi, rytmická a taneční cvičení pro děti ve věku 3 - 5 let, zumbu a kondiční cvičení. Kromě aktivit v tělocvičně organizujeme víkendové výlety a aktivity, sportovní tábory, tábory pro děti, rodiče s dětmi, prarodiče s vnoučaty. Informace na webovcých stránkách.


Kontakt:
Marta Szűcsová
tel.: 737 225 298
Iva Vaculíková
tel.: 737 137 003
e-mail: mazoretky@krokodyl-ostrava.cz
webové stránky: www.krokodyl-ostrava.cz


1. Judo club Baník Ostrava

1. Judo club Baník Ostrava je v současné době nejstarší, největší a nejúspěšnější klub juda v Ostravě a celém Moravskoslezském kraji. Působí ve všech obvodech města Ostravy od mateřských přes základní školy až po tréninková centra, kde trénují sportovci s ambicemi na reprezentaci nejen klubu a města ale také celé České republiky. Judisté našeho klubu pravidelně vozí medaile z republikových i mezinárodních soutěží. Posledním úspěchem je zlatá medaile Šimona Fulnečka na Evropském poháru juniorů v italském Lignanu.

Kontakt:
Mgr. Matyáš Otto,
tel.: 736 783 588
e-mail: matyasotto@1jcbo.cz
webové stránky: www.1jcbo.cz

Blue Volley Ostrava, z.s.

Volejbalový klub Blue Volley Ostrava se zaměřuje na děti ve věku 6-19 let. Pracujeme s dětmi na všech výkonnostních úrovních, od zábavných kroužků přímo na školách až po profesionální režim v mládežnických kategoriích. Naši hráči reprezentují Českou republiku na ME jak  v beachvolejbale, tak i v šestkovém volejbale.

Kontakt:
Hana Zelová
tel.: 736 503 708
e-mail: zelova@volleybeskydy.cz
webové stránky: www.bluevolley.cz

 

Gymnastický klub Vítkovice

Gymnastický klub Vítkovice je sportovní oddíl, který se více než 55 let věnuje sportovní gymnastice ve všech jejich podobách od vrcholové, přes výkonnostní až po rekreační. Za dobu svého působení vychoval řadu výborných závodníků a závodnic včetně mistrů ČR a reprezentantů České republiky. Tréninky probíhají celý týden ve specializované tělocvičně v Ostravě-Výškovicích na ul. 29. dubna 259/33.

Kontakt:
Světlana Grmelová
e-mail: svetlana.grmelova@seznam.cz
webové stránky: www.gkvitkovice.cz

SH ČMS Sbor dobrovolných hasičů Ostrava Zábřeh

Sbor dobrovolných hasičů Ostrava Zábřeh působí v našem městském obvodu již od roku 1890, jeho hlavním úkolem je výjezdová činnost a práce s mládeží. Jednotka SDH Ostrava Zábřeh vyjíždí k zásahům více jak 90 x ročně.

Kontakt:

tel.: 733 252 825
e-mail: hasicisdh.zabreh@seznam.cz
webové stránky: www.mhsdhostravazabreh.webnode.cz

 

Charitní středisko Michala Magone, nízkoprahové zařízení pro děti a mládež

Princip služeb spočívá v motivaci mladých lidí k práci, ve využití jejich tvůrčích schopností, pocitu účasti na vlastním díle a motivaci k pozitivním lidským hodnotám.

Kontakt:
V. Košaře 12a, Ostrava-Dubina
Tel.: 732 632 318
e-mail: jiri.horinek@ostrava.charita.cz, magone@ostrava.charita.cz
webové stránky: https://ostrava.caritas.cz/komu-pomahame/ohrozene-deti-a-mladez/

MH stolní tenis Ostrava, z. s.

Spolek MH stolní tenis Ostrava, z.s. byl založen v roce 2019 přechodem hráček z klubu CDU SPORT STOLNÍ TENIS OSTRAVA. Hráčky i nadále pokračují v extralize žen. Předsedkyně klubu p. Marie Hrachová se kromě extraligy žen věnuje také pravidelné sportovní činnosti s dětmi a mládeží. Spolek vede pravidelné tréninky určené pro děti od 6 let, a to na Základní škole Šeříkova, Ostrava-Výškovice. Hrací místnost pro extraligová a prvoligová utkání se konají na Sportovním gymnáziu Dany a Emila Zátopkových.

Kontakt:

Mgr. Marie Hrachová
Tel.: 603 814 069
e-mail: marie.hrachova@centrum.cz
webové stránky: mhstolnitenis.cz
Krasnoarmejců 2172/15, 70030 Ostrava-Zábřeh

 

Pavučina o.p.s.

Pavučina o.p.s je nezisková organizace působící v Ostravě již 20 let. Provozuje volnočasové kluby pro děti a mládež (Klika kluby) v Ostravě-Pískových dolech, pořádá tábory a prožitkové aktivity, věnuje se primární prevenci na ZŠ a SŠ a v neposlední řadě provozuje sociální službu - Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež (Free klub).

Kontakt:
Ivo Neuvirt
e-mail: ivo.neuvirt@pavucina.net
webové stránky: www.pavucina.net

 

Český klub ringa

Projekt Ostravského centra sportu RINGO byl jedním z vítězných projektů na Ostravě-Jih. Na oploceném travnatém pozemku (bývalé softbalové hřiště) začne letos série turnajů pro příchozí (bez omezení věku). Další informace najdete na našem webu.

Kontakt:
Ing. Ivan Cap
e-mail: ringo@ringo.cz
webové stránky: www.ringo.cz

Tělovýchovná jednota Sokol Vítkovice - oddíl zápasu

Oddíl zápasu byl založen v roce 1925 a za tuto dobu vychoval desítky mistrů kdysi ČSSR a v dnešní době ČR a reprezentantů ME, MS a OH. V našem oddíle začal svou vynikající kariéru i olympijský vítěz a mistr světa Vítězslav Mácha. Tréninky se konají každý den v tělocvičně na ul. Břustkova 20, a jsou zaměřené na všechny věkové skupiny od 6 let.

Kontakt:
Milan Slončík
tel.: 724 235 500
e-mail: milan.sloncik1956@gmail.com
webové stránky: www.zapas-vitkovice.cz

Národní zemědělské muzeum v Ostravě - Muzeum potravin a zemědělských strojů

Ostravská pobočka Národního zemědělského muzea nabízí expozice věnované potravinám a zemědělským strojům. Dalším tématem muzea je Ostrava a v širším pohledu region severní Moravy a českého Slezska. Prezentujeme regionální zemědělské a potravinářské tradice. V expozici Zemědělská technika si můžete prohlédnout traktory, stroje na zpracování píce a stroje na zpracování obilovin. V Depozitáři potravin se interaktivní formou dozvíte vše o potravinách, v Galerii českých potravin představujeme 30 současných zajímavých potravin. Součástí muzea je také vzdělávání návštěvníků zábavnou formou a to jak doprovodnými programy, tak lektorskými programy pro všechny věkové kategorie.

Kontakt:
Hana Malíková
tel.: 720 822 082
e-mail: hana.malikova@nzm.cz
webové stránky: www.nzm.cz/navstivte-nas/nase-muzea/nzm-ostrava

Air dance club Butterfly Ostrava

Klub vznikl v době největších coronových zákazů – na jaře 2020, kdy se hledala alternativa tréninků pro tanečníky a akvabely. Pouze tréninky on-line děti moc dlouho nebavily. Bazén, ani taneční sál rodiče dětem nemohli doma postavit, ale ve většině případů zavěsit kruh v pokojíčku nad postelí zvládl téměř každý. Nakonec mnozí tomuto kouzelnému vzdušnému tanci propadli natolik, že si toto umění potom vybrali jako svou hlavní činnost a začali jsme jezdit sbírat zkušenosti na soutěže – hlavně do zahraničí, kde je tento sport velmi oblíbený. Letos už i my sami pořádáme tady v Ostravě svou soutěž  - mezinárodní – kromě českých akrobatů, změří své síly z Polska, Slovenska, Ukrajiny…

Kontakt:
Zuzana Vítečková
tel.: 604 556 037
e-mail: performing.arts@seznam.cz
webové stránky: www.performingarts.cz,
facebook – air dance club Butterfly Ostrava, Butterfly cup Ostrava 2022

Český rybářský svaz, z.s., místní organizace Ostrava

ČRS MS ZÁBŘEH funguje již několik let. Místní organizace Ostrava je organizační složkou Českého rybářského svazu, působící na území města Ostravy. Sdružuje asi 6150 sportovních rybářů ČRS, kteří jsou organizovaní v 10 místních skupinách. Činnost těchto místních skupin řídí výbor Místní organizace Ostrava. Zajišťuje  pro děti a mládež našeho obvodu smysluplné využití volného času a krásné zážitky při závodech, sportovnímu rybolovu a rybolovné technice. Učí děti a mládež poznávat přírodu a chránit ji.  Podchytit jejich zájem o soutěživost  a také smysl pro cit a soustředění. Zaujmout děti pro pobyt v přírodě a u vody, místo hraní u počítače a sledování různých sociálních sítí bez pohybu potřebného pro zdraví.

Kontakt:
Dresler Jiří
tel.: 602 769 883
e-mail:  crs.moova@seznam.cz
webové stránky: http://mo-ostrava.cz/

S.T.O.P., z.s. 

Organizace se již 20 let věnuje práci s dětmi a mládeží. Máme zkušenosti s pořádáním akcí pro děti a mládež – zájmové kroužky, zábavné workshopy, víkendové výlety. Tábory a příměstské tábory.

Kontakt:
Ivona Šťovíčková
tel.: 775 993 465
e-mail: info@sdruzeni-stop.cz
webové stránky: www.sdruzeni-stop.cz

Pionýr, z.s. – Pionýrská skupina SMĚR

Pionýrská skupina SMĚR pořádá již několik let akce pro děti a mládež ve věku 6-15 let. Pro děti pořádáme pravidelné oddílové schůzky (každý čtvrtek), jednou do měsíce víkendovou akci a v letních měsících tábor na naší základně v Široké Nivě. Těšit se můžete vždy na skvělý kolektiv dětí a vedoucích, skvělý program vždy v jiné tématice a spoustu zábavy.

Kontakt:
Vojtěch Žemba
Tel.: 731 746 388
e-mail: zemba.v@seznam.cz
webové stránky: pssmer.pionyr.cz

Centrum individuálních sportů Ostrava

Centrum individuálních sportů Ostrava podporuje reprezentanty v individuálních sportech v MSK. Cílem CISO je podpora sportovní přípravy mladých talentovaných sportovců, kteří jsou členy ostravských a moravskoslezských sportovních klubů v individuálních olympijských sportech a zároveň jsou reprezentanty ČR. CISO se také angažuje ve vzdělávání trenérů a popularizaci sportu mezi dětmi a mládeží.

Kontakt:
Taťána Netoličková
tel.:732 760 504
e-mail: ciso@centrum.cz
webové stránky: www.ciso.cz

Knihovna města Ostravy

Knihovna města Ostravy, příspěvková organizace je veřejná univerzální knihovna, tvořená ústřední knihovnou a 27 pobočkami. V městském obvodu Ostrava-Jih se nachází pět poboček KMO. Pro děti jsou pravidelně pořádány besedy, soutěže, tvůrčí dílny, workshopy a další akce. Vypůjčit si mohou nejen knihy a časopisy, ale též audioknihy, tematické kufříky a stolní hry. Knihovna podporuje prorodinné aktivity a tvoří kultivovaný a bezpečný prostor pro trávení volného času.

Kontakt:
Mgr. Petra Buráňová
tel.: 599 522 333
e-mail: buranova@kmo.cz
webové stránky: www.kmo.cz

Jezdecký klub Baník Ostrava

Nezisková organizace, která existuje jako samostatný právní subjekt od roku 1994. Posláním klubu je výchova dětí a mládeže ke sportu, zajištění rekreačního, výkonnostního a vrcholového jezdeckého sportu, propagace jezdeckého sportu pořádáním soutěží. Klub dosáhl špičkových výsledků ve všech odvětvích klasického jezdeckého sportu – drezuře, military i parkuru. Jezdecký klub Baník Ostrava sídlí od roku 1968 v Ostravě-Staré Bělé, K Průplavu 729/12. Areál je k výcviku koní vybaven třemi krytými jízdárnami, pískovým opracovištěm a travnatým kolbištěm o rozměru 120 x 52 metrů. Koním jsou k dispozici kolotoč, výběhy a solárium. V současné době je klub specializován na parkurové ježdění. V oddělení rekreačního ježdění je k dispozici dětem, mládeži a rekreačním jezdcům celkem 9 koní pro výuku jízdy na koni, která se provádí pod vedením zkušených cvičitelů.

Kontakt:

Ing. Karla Hudečková
tel.: 608 333 714 nebo 737 961 012
e-mail: jkbanik@email.cz
webové stránky: www.jkbanik.webnode.cz

 

Samostatný kmenový a klubový svaz Dakota, z.s.
Jsme spolek dětí a mládeže, který vznikl v roce 2001. Našim posláním je vytváření aktivních a smysluplných volnočasových aktivit pro děti a mládež. Věnujeme se dětem a mládeži do 26 let, kteří se pravidelně schází v kroužcích v našich klubovnách a také jezdí na výlety a víkendovky. Dále pořádáme jarní, letní, podzimní a příměstské tábory. Naší specialitou jsou akce a tábory pro rodiče s dětmi. Pořádáme i turnaje v deskových hrách a rozmanité sportovní turnaje.


Kontakt:
Bc. Kateřina Hoghová
tel.: 773 657 933
email: katerina.hoghova@dakotaci.cz
webové stránky: www.dakotaci.cz

Akademie FC Baník Ostrava z.s.
Akademie FC Baník Ostrava z.s. organizuje celoroční a systematickou sportovní přípravu dětí a mládeže, zohledňující nejen sportovní výkonnost, ale také kvalitu školní výuky a specifické potřeby psychického a intelektuálního vývoje mladého sportovce. Našim cílem je výchova komplexních vrcholových sportovců.


Kontakt:
Bc. Lucie Kotalová
tel.: 733 481 051
e-mail: kotalova@fcb.cz
webové stránky:mladez.fcb.cz