Organizátoři Prázdnin na Jihu

Organizátoři Prázdnin na Jihu 2021

Hlavní organizátor:

Statutární město Ostrava, městský obvod Ostrava-Jih, odbor školství a kultury

Městský obvod Ostrava-Jih významně podporuje aktivity zaměřené na volný čas dětí a mládeže, a to především prostřednictvím dotačního Programu na poskytování peněžních prostředků z rozpočtu SMO, městského obvodu Ostrava-Jih. Celoobvodní program Prázdniny na Jihu organizuje od roku 2020 ve spolupráci s organizacemi pracujícími na Jihu s dětmi a mládeží.


Kontakt:
PaedDr. Zuzana Sedláčková
tel.: 739 600 361
e-mail: zuzana.sedlackova@ovajih.cz
webové stránky: www.prazdninynajihu.cz


ADD lead, z.s.

ADD lead se již od roku 2013 zabývá uměním pohybu „Art du Déplacement“, známějším jako Parkour či Freerunning. Organizace vede pravidelné tréninky a lekce, pořádá workshopy pro školy a veřejnost, organizuje příměstské i pobytové tábory, nabízí exhibice a show a v neposlední řadě vzdělává trenéry. Na Jihu organizace vede tréninky pro děti od 6 let na ZŠ Volgogradská a od 10 let pak na Gymnáziu Volgogradská. Spolupracuje i na kroužcích parkouru pod hlavičkou SVČ Ostrava-Zábřeh.


Kontakt:
Patrik Gabryš
gabrys@add-lead.cz
tel.: 776 266 199
e-mail: info@add-lead.cz
webové stránkywww.add-lead.cz


Aerobik klub Ostrava z.s.

Ostravský sportovní klub nabízí rekreační, závodní a sportovní aerobik pro děti všech věkových kategorií, které připravuje na soutěže jednotlivců a týmů. Děti získají všestranný pohybový rozvoj, naučí se gymnastické a pohybové průpravě, poznají nové kamarády a naučí se spolupracovat v kolektivu. Tréninky vedou kvalifikovaní a zkušení lektoři, kteří aerobik milují. Tréninky probíhají v DK Akord, ZŠ Chrjukinova, ZŠ Dvorského a ZŠ Klegova.


Kontakt:

Ing. Jiřina Kračmarová
tel.: 605 111 330
e-mail: jirinkakracmarova@seznam.cz
webové stránky: www.aerobikostrava.cz


AKORD & POKLAD, s.r.o.

AKORD & POKLAD, s.r.o. má dlouhodobé zkušenosti s tvorbou programu pro děti i vlastní tvorbou. V posledních letech i s prací s filmovým studiem.

Kontakt:
Mgr. Zdeněk Kačor
tel.: 725 059 550
e-mail: z.kacor@dk-akord.cz
webové stránky: www.dk-akord.cz


CDU SPORT – VOLNÝ ČAS z.s.

Sportovní centrum CDU SPORT – VOLNÝ ČAS v Ostravě otevřelo v roce 2000. Postupně se stalo místem, kde se setkávají různé generace sportovců všech výkonostních úrovní a mnoha sportovních discipín. Naším mottem je "Sport, zábava a zdraví - s námi vás to baví". Organizujeme sportovní činnost, turnaje; pořádáme příměstské tábory, sportovní kroužky pro děti a mládež a další.


Kontakt:
Denisa Izvorská
tel.: 732 529 596
e-mail: denisa.izvorska@seznam.cz
webové stránky: www.cdusport.cz


Cirkus trochu jinak, z.s., UmCirkum – centrum nového cirkusu

Cirkus trochu jinak, z.s. je kreativní, artistická a umělecká společnost působící více než 14 let v oblastech nového cirkusu a pouličního divadla. V Ostravě-Zábřehu provozujeme UmCirkum - vzdělávací a kulturní centrum s mezinárodním přesahem nabízející pro děti i dospělé pravidelné kurzy a rozvojové aktivity v disciplínách nového cirkusu, ale také prostor pro setkávání a mezinárodní spolupráci umělců a nadšenců tohoto uměleckého oboru.


Kontakt:
Leona Macurová
tel.: 724 236 639
e-mail: info@umcirkum.cz
webové stránky: www.umcirkum.cz


Český svaz Wa-te jitsu dó a bojových umění z.s.

ČSWABU se již přes 30 let zabývá bojovým uměním. Pro děti a mládež pořádá kurzy karate, sebeobrany a kobudo (cvičení s okinawskými zbraněmi). Za tuto dobu vychoval desítky mistrů ČR a mistrů MS a ME. Tréninky se konají celý týden ve Světě bojových umění, Tlapákova 17A, Ostrava-Hrabůvka, a jsou zaměřené na všechny věkové skupiny.


Kontakt:
Ing. Jana Riplová
tel.: 734 356 689
e-mail: info@watejitsu.eu,
webové stránky: www.watejitsu.eu
www.sebeobrana1.cz.


Klub českých velocipedistů Moravan Ostrava-Hrabůvka, z.s.

Klub českých velocipedistů Moravan Ostrava-Hrabůvka, z.s. se zabývá několika oblastmi spjatými s historií cyklistiky v regionu. Soustředí se na pořádání výstav v muzeích a galeriích, pořádá tematické poznávací jízdy na historických kolech v dobovém oděvu, organizuje pro veřejnost netradiční cyklojízdy v Ostravě (pyžamová, noční, karnevalová jízda). Záměrem klubu je sdružování osob zajímajících se o historickou cyklistiku. Členové zapsaného spolku se věnují renovacím, restauracím a konzervacím historických strojů. Spolkaře lze vidět na rozličných akcích typu sraz veteránů, výročí měst, výročí historických událostí apod.


Kontakt:

Mgr. Petr Lexa Přendík
tel.: 605 437 296
e-mail: kcvmoravan@gmail.com
webové stránky: nemá, spravuje FB stránku Klub českých velocipedistů Moravan Ostrava-Hrabůvka


Kulturní zařízení Ostrava–Jih, příspěvková organizace

Kulturní zařízení Ostrava-Jih (Kultura Jih) je příspěvkovou organizací zřízenou Statutárním městem Ostrava, městským obvodem Ostrava-Jih, která buduje a rozvíjí kulturu v městském obvodu Ostrava-Jih, a to se zaměřením na děti, dospělé i seniory. Ročně připraví desítky kurzů, přednášek, divadelních a filmových představení, organizuje společenské a kulturní akce, Univerzitu třetího věku a provozuje Senior Point a restauraci. Svou činnost uskutečňuje v kulturním domě K-TRIO, kině Luna a Komorním klubu.


Kontakt:
tel.: 607 063 685
e-mail: info@kulturajih.cz
webové stránky: www.kulturajih.cz


Oblastní spolek Českého červeného kříže Ostrava

Společnost Český červený kříž (ČČK) se sídlem v Praze, je humanitární společností působící na celém území České republiky; existuje ze zákona. Je státem uznanou národní společností Červeného kříže ve smyslu mezinárodního práva; z hlediska vnitrostrátního práva je spolkem. ČČK je součástí Mezinárodního Červeného kříže a řídí se Základními principy ČK&ČP. Mezinárodním výborem Červeného kříže byl Český červený kříž uznán 26. 8. 1993 a za člena Mezinárodní federace Červeného kříže a Červeného půlměsíce byl přijat 25. 10. 1993. Působí zejména v oblasti humanitární, sociální, zdravotní a zdravotně-výchovné. Naplňování poslání a plnění úkolů ČČK je všeobecně prospěšnou činností.

ČČK podle uvedeného zákona plní zejména tyto úkoly:

  • působí v oblasti civilní obrany a ochrany obyvatelstva a poskytuje pomoc v případech katastrof a jiných mimořádných událostí;
  • poskytuje zdravotnické, záchranné, sociální a další humanitární služby;
  • působí jako výlučně uznaná pomocná organizace vojenské zdravotnické služby;
  • šíří znalost Ženevských úmluv;
  • působí v oblasti zdravotně-výchovné a spolupracuje s poskytovateli zdravotní péče.

 


Kontakt:

Mgr. Zuzana Mikulová Gavendová
tel.: 596 618 449
e-mail: ostrava@cervenykriz.eu
webové stránky: www.cervenykriz.eu


Rodinné centrum Kukačka, z.s.

Rodinné centrum Kukačka je místem pro setkávání rodin s programem zaměřeným během školního roku především pro děti od 0 do 6 let. Navštívit můžete cvičení pro batolata, odpolední volnou hernu i různé akce. Během letních prázdnin pořádáme příměstské tábory pro děti od 4 let do 12 let.


Kontakt:
Anna Vyková
tel.: 773 408 091
e-mail: kuky@vivaostrava.cz
webové stránky: www.kukyostrava.cz


SK Vítkovice 1926 – Ridera, z.s.

Sportovní klub se zaměřením na tenis, který nabízí i další sportovní aktivity jako badminton, bazén, Sport Jump (trampolíny), minigolf, plážový volejbal.


Kontakt:

Pavel Klimek
tel.: 777 015 692

e-mail: sport@riderasport.cz
webové stránky: http://tenisvitkovice-ridera.cz/


ATOM ČR, TOM 19061 Krokodýl

ATOM ČR, TOM 19061 Krokodýl je úřadujícím Mistrem Evropy v mažoretkovém sportu ve všech soutěžních věkových kategoriích. Doprovodnými sporty jsou gymnastika, tanec, balet, sportovní skákání přes švihadlo, kordiční chůze s Nordic walking. Pořádáme cvičení rodičů s dětmi, rytmická a taneční cvičení pro děti ve věku 3-5 let, zumbu a kondiční cvičení. Kromě aktivit v tělocvičně organizujeme víkendové výlety a aktivity, sportovní tábory, tábory pro děti, rodiče s dětmi, prarodiče s vnoučaty. Informace na webových stránkách.


Kontakt:
Marta Szűcsová
tel.: 737 225 298
Iva Vaculíková
tel.: 737 137 003
e-mail: mazoretky@krokodyl-ostrava.cz
webové stránky: www.krokodyl-ostrava.cz


1. Judo club Baník Ostrava

Jsme nejstarší, největší a v současné době nejúspěšnější klub juda v Ostravě, který působí kromě obvodu Ostrava – Jih i v dalších částech Ostravy a čítá na 700 členů od předškoláků až po seniory. Děláme sport pro radost i na té nejvyšší úrovni, kdy jsou naši závodníci pravidelnými členy reprezentace ČR a sbírají výsledky na mezinárodní úrovni. Judo je všeobecně známý japonský olympijský sport, který kromě samotného sportovního výkonu klade důraz na morální stránky sportovce – tzv. kodex judisty.

Kontakt:
Mgr. Matyáš Otto,
tel.: 736 783 588
e-mail: matyasotto@1jcbo.cz
webové stránky: www.1jcbo.cz

Blue Volley Ostrava, z.s.

Volejbalový klub Blue Volley Ostrava se zaměřuje na děti ve věku 6-19 let. Pracujeme s dětmi na všech výkonnostních úrovních, od zábavných kroužků přímo na školách až po profesionální režim v mládežnických kategoriích. Naši hráči reprezentují Českou republiku na ME jak  v beachvolejbale, tak i v šestkovém volejbale.

Kontakt:
Hana Zelová
tel.: 736 503 708
e-mail: zelova@volleybeskydy.cz
webové stránky: www.bluevolley.cz

 

Gymnastický klub Vítkovice

Gymnastický klub Vítkovice je sportovní oddíl, který se více než 55 let věnuje sportovní gymnastice ve všech jejich podobách od vrcholové, přes výkonnostní až po rekreační. Za dobu svého působení vychoval řadu výborných závodníků a závodnic včetně mistrů ČR a reprezentantů České republiky. Tréninky probíhají celý týden ve specializované tělocvičně v Ostravě-Výškovicích na ul. 29. dubna 259/33.

Kontakt:
Světlana Grmelová
e-mail: svetlana.grmelova@seznam.cz
webové stránky: www.gkvitkovice.cz

Sbor dobrovolných hasičů Ostrava-Zábřeh

SDH Ostrava Zábřeh působí v našem městském obvodu již od roku 1890, za svou dlouholetou historii vyšlo ze sboru mnoho hasičů, kteří působili, a i dnes působí v Hasičských záchranných sborech. SDH se se věnuje i práci s mládeží, kde dosahuje velmi dobrých výsledků. Tréninky mladých hasičů probíhají vždy ve čtvrtek od 16:30 hodin v hasičské zbrojnici a jsou určeny pro všechny věkové kategorie.

Kontakt:

Štěpán Popek
tel.: 733 252 825
e-mail: popko.popek@email.cz
webové stránky: www.mhsdhostravazabreh.webnode.cz

 

Charitní středisko Michala Magone, nízkoprahové zařízení pro děti a mládež

Posláním Charitního střediska Michala Magone – nízkoprahového zařízení pro děti a mládež v Ostravě je motivovat a podporovat děti a mladé lidi k aktivnímu přístupu při řešení problémů, se kterými se setkávají. Vytvářením bezpečného prostoru pro poradenství a zábavu jim umožňujeme objevit hodnotnější prožívání jejich běžného života.

Kontakt:
V. Košaře 12a, Ostrava-Dubina
e-mail: kamila.kopeckova@ostrava.charita.cz
webové stránky: www.ostrava.charita.cz

MH stolní tenis Ostrava, z. s.

Náš klub stolního tenisu se zaměřuje na dvě základní činnosti: účast ženského týmu v extralize a činnost mládeže. Extraligový tým získal 1x 3. místo a 4x 4. místo v letech 2015-2020. Naše mládež dosahuje úspěchy v odpovídajících turnajích okresní, krajské i celostátní úrovně. Členská základna má cca 30 členů. Prestiž našeho klubu spojenou s náborovými akcemi mládeže podporují také exhibiční vystoupení členek extraligového družstva na základních školách.

Kontakt:

Mgr. Marie Hrachová
Tel.: 603 814 069
e-mail: marie.hrachova@centrum.cz
webové stránky: mhstolnitenis.cz

Sportovní klub orientačního běhu Ostrava, z.s.

SK OB Ostrava je největší klub na Ostravsku zabývající se orientačními sporty; s více než 50letou tradicí. Z jeho řad vzešly i závodnice reprezentující ČR na MS i jiných světových soutěžích. Stále se věnuje výchově a výuce zájemců o orientační běh. Nyní má v 100členném klubu více než 40 dětí a mládež od 10 do 16 let trénujících a závodících v různých soutěžích, na regionální i celostátní úrovni.

Kontakt:
Ing. Josef Juřeník
tel. 602 785 092
e-mail: jurenik@volny.cz
webové stránky: www.skob_ostrava.cz

Pavučina o.p.s.

Pavučina o.p.s je nezisková organizace působící v Ostravě již 19 let. Provozuje volnočasové kluby pro děti a mládež (Klika kluby) v Ostravě-Pískových dolech, pořádá tábory a prožitkové aktivity, věnuje se primární prevenci na ZŠ a SŠ a v neposlední řadě provozuje sociální službu - Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež (Free klub).

Kontakt:
tel.: 774 623 316
e-mail: ivo.neuvirt@pavucina.net
webové stránky: www.pavucina.net

 

ProJudo z.s.

Jsme sportovní oddíl zaměřený na judo a sebeobranu. Judo tréninky v Ostravě PRO DĚTI od 6 let a PRO DOSPĚLÉ. Není důležité, zda chcete závodit, nebo judo děláte PRO RADOST z pohybu – u nás máte dveře vždy otevřené. Naší snahou je dát možnost tréninku všem lidem, dle zásad juda: zdvořilost, odvaha, upřímnost, čest, skromnost, respekt, sebeovládání, přátelství. Děláme to PRO JUDO!

Kontakt:
tel.: 604 993 842
e-mail: info@projudo.cz
webové stránky: www.projudo.cz

Český klub ringa

Český klub ringa se sídlem v Ostravě se zaměřuje na propagaci netradičního sportu RINGO. Pořádá semináře, tréninky a turnaje pro všechny věkové skupiny. V roce 2026 je pověřen uspořádat v Ostravě Mistrovství světa ve hře RINGO.

Kontakt:
Ing. Ivan Cap
tel.: 777 590 510
e-mail: ringo@ringo.cz
webové stránky: www.ringo.cz

 

Sportovní basketbalová škola Ostrava z.s.

Jsme nejúspěšnější dívčí Moravskoslezský sportovní klub zabývající se trénováním basketbalu dívek od nejnižších kategorií až po dospělé. Spolupracujeme s chlapeckými kluby BK NH Ostrava a BK Snakes Ostrava, se kterými máme síť školních přípravek na ZŠ v Ostravě a okolí. Celkem 44 přípravek pro děti 1.-4. tříd.

Kontakt:
Václav Němec
tel.: 724 932 495
e-mail: wendybasket@seznam.cz, sbsostrava@seznam.cz
webové stránky: www.sbsostrava.cz

TJ Sokol Hrabůvka, z.s., oddíl stolního tenisu

Oddíl stolního tenisu se účastní soutěží družstev v krajské i regionální soutěži. Učí stolnímu tenisu děti, kteří se potom začleňují do soutěží mládeže i dospělých a účastní se bodovacích turnajů mládeže. Klubem prošli hráči, kteří se nyní pohybují na extraligové úrovni a jsou členové mládežnické reprezentace.

Kontakt:

Radomír Vavrečka
e-mail: pinec.hrabuvka@centrum.cz
webové stránky: www.sokolhrabuvka.cz

Tělovýchovná jednota Sokol Vítkovice - oddíl zápasu

Oddíl zápasu byl založen v roce 1925 a za tuto dobu vychoval desítky mistrů kdysi ČSSR a v dnešní době ČR a reprezentantů ME, MS a OH. V našem oddíle začal svou vynikající kariéru i olympijský vítěz a mistr světa Vítězslav Mácha. Tréninky se konají každý den v tělocvičně na ul. Břustkova 20, a jsou zaměřené na všechny věkové skupiny od 6 let.

Kontakt:
Milan Slončík
tel.: 724 235 500
e-mail: milan.sloncik1956@gmail.com
webové stránky: www.zapas-vitkovice.cz

Národní zemědělské muzeum v Ostravě - Muzeum potravin a zemědělských strojů

Nově otevřené muzeum v Ostravě prezentuje potravinářské a zemědělské expozice, dočasné výstavy a svou další činností se zaměřuje na vzdělávání návštěvníků lektorskými a doprovodnými programy pro všechny věkové skupiny zábavnou formou.

Kontakt:
Petra Kempná
tel.: 776 623 799
e-mail: petra.kempna@nzm.cz
webové stránky: www.nzm.cz/ostrava