Informace

Pro koho je program Prázdniny na Jihu určen?

Dětem ve věku 6 – 15 let s trvalým bydlištěm v městském obvodu Ostrava-Jih.

Vyber si 5 akcí a mamka nebo taťka ti rezervuje místo přes internet. K tomu ti může rezervovat i místo v kině Luna 4. a 17. srpna. Na první a poslední akci můžeš přijít bez rezervace, je pro všechny.

Mamka nebo taťka tě přihlásí do programu Prázdniny na JIhu přes internet. Vyplní tam tvé údaje a kontakt na sebe.

Přihlášku musí mamka nebo taťka podepsat na úřadě, nebo na první akci, na kterou přijdeš. Přihlášku už budeme mít vytištěnou a připravenou k podpisu.

Brožurku dostaneš, až rodiče odevzdají podepsanou přihlášku. Je to tvá vstupenka na rezervovanou akci. Bez ní tě organizátoři na akci nepustí.


REZERVACE AKCE

Co je to rezervace akce?

Vyplněním rezervačního formuláře si rezervuješ místo na konkrétní akci v rámci celého programu Prázdniny na Jihu. Už ti ho nikdo nevezme a ty máš jistotu, že se na akci dostaneš.

Na kolik akcí se mohu zarezervovat?

Každé dítě se může registrovat maximálně na 5 akcí+2 akce v kině Luna. Na zahajovací a závěrečnou akci se registrovat nemusíš, kapacita u těchto akcí není totiž omezena.

Co když si zarezervuji více akcí?

Systém ti zarezervuje účast jen na prvních 5 akcí podle časového harmonogramu a 2 akce v kině Luna, u dalších akcí bude tvá rezervace systémem zamítnuta.

Jak poznám, že je na akcích ještě volné místo?

U každé akce je uveden maximální počet dětí, které se jí mohou zúčastnit. Pokud je maximální počet dětí na akci dosažen, registraci není možné dokončit. Jestliže máš o akci stále zájem, můžeš být veden jako náhradník. V tomto případě pošli e-mail na zuzana.sedlackova@ovajih.cz s datem a názvem akce a jménem dítěte a telefonním kontaktem na rodiče nebo zákonného zástupce. Pokud se místo na akci uvolní, dáme ti den před termínem konání akce vědět.

Můžu si zarezervovat místo na akci sám?

Ne. Nemůžeš to udělat ty, ale musíš požádat maminku nebo tatínka nebo tvého zákonného zástupce, aby to udělal za tebe. Rodiče nebo tvůj zákonný zástupce ti rezervuje místo na webu www.prazdninynajihu.cz tím, že vyplní rezervační formulář po rozkliknutí vybrané akce. Na e-mail uvedený na rezervačním formuláři mu přijde potvrzení registrace na akci včetně informace, jak dál postupovat.

Mám rezervaci na akci. Co dělat, když se jí nemůžu zúčastnit?

Pošli e-mail na adresu: zuzana.sedlackova@ovajih.cz nebo SMS na číslo: 739 600 361, kde uvedeš: jméno a příjmení dítěte, datum a název akce, a to nejpozději do dvou dnů před termínem konání akce, abychom mohli uvolněné místo nabídnout někomu dalšímu z řad náhradníků.

PŘIHLÁŠENÍ DO PROGRAMU PRÁZDNINY NA JIHU

Co je to registrace?

Přihláška je dokončením rezervace akce. Rodič nebo zákonný zástupce vyplněním a podepsáním dvou formulářů (Přihláška a souhlas se zpracováním osobních údajů) dává souhlas s podmínkami programu Prázdniny na Jihu.

Co se stane, když mám na akci rezervaci a rodič mne nezaregistruje?

Nebudeš se moct žádné akce programu Prázdniny na Jihu zúčastnit. Musíš maminku nebo tatínka nebo tvého zákonného zástupce poprosit, aby přišel na úřad a podepsal přihlášku a Souhlas se zpracováním osobních údajů. Poté obdržíš brožurku s akcemi, která slouží jako vstupenka a musíš s sebou na všechny akce nosit.

Kde získám přihlášku na registraci?

Buď si ji stáhneš z internetu – přihláška ke stažení zde, nebo si ji můžeš vyzvednout na vrátnici radnice Ostrava-Jih (Horní 3, Ostrava-Hrabůvka).

Musím vyplnit přihlášku na každou akci zvlášť?

Ne, nemusíš. Přihláška se vyplňuje jen jednou za jedno dítě a platí po celou dobu programu Prázdniny na Jihu. Pokud je v rodině víc dětí, každé dítě bude muset mít svou přihlášku a následně i svou brožurku s akcemi.

Mohu vyplnit přihlášku přes internet?

Ano, můžeš, ale musíš o to požádat maminku, tatínka nebo zákonného zástupce. Po vyplnění ji systém odešle administrátorovi a na uvedený e-mail pak přijde kopie vyplněných údajů v registračním formuláři.
Přihláška do programu Prázdniny na Jihu.

Když odešlu vyplněnou přihlášku, jsem už zaregistrovaný?

Ne, nejsi. Maminka nebo tatínek nebo zákonný zástupce musí přijít na radnici Ostrava-Jih, (odbor školství, budova B, kancelář 104), kde se pod zaslanou nebo vyplněnou přihlášku podepíše a vyplní a podepíše formulář Souhlas se zpracováním osobních údajů (Souhlas ke stažení zde). Pak už se můžeš zúčastnit všech akcí, kde máš rezervované místo.

Do kdy je nutné, aby rodič nebo zákonný zástupce podepsal přihlášku?

Co nejdříve před termínem konání první akce, na kterou má dítě rezervaci. Pokud to rodič nebo zákonný zástupce dítěte nestihne, může přihlášku podepsat a vyplnit Souhlas se zpracováním osobních údajů přímo v den konání první akce, které se dítě zúčastní. Bez podepsané přihlášky se dítě akce nebude moci zúčastnit.

Co když si nevím rady s vyplněním formuláře?

Kontaktujete prosím PaedDr. Zuzanu Sedláčkovou, telefon: 599 430 246, 739 600 361, e-mail: zuzana.sedlackova@ovajih.cz.

BROŽURKA S PLÁNEM AKCÍ

Co je to brožurka?

Brožurka vypadá jako malá knížečka, v níž jsou uvedeny všechny akce programu Prázdniny na Jihu. Zároveň je to vstupenka na rezervované akce. Bez ní tě organizátoři na akci nepustí. Jsou tam veškeré informace o akcích s kontakty na jejich organizátory. Jsou tam kontakty na tvé rodiče a zákonného zástupce, abychom věděli, koho kontaktovat v případě potřeby. Bude tam i kopie kartičky zdravotní pojišťovny.

Kde ji dostanu?

Po podpisu přihlášky ji dostane rodič nebo zákonný zástupce. Vyplní ji a vlepí kopii kartičky zdravotní pojišťovny dítěte. Pokud doma nemáte kopírku, na úřadu ti kopii uděláme.

Proč musím mít brožurku na akcích?

Je to „tvůj občanský průkaz“ – neznáme tě, a proto nevíme, jestli jsi to opravdu ty, kdo je na akci rezervován.