Informace

Pro koho je program Prázdniny na Jihu určen?

Dětem ve věku 6 – 14 let s trvalým bydlištěm v městském obvodu Ostrava-Jih. Na “otevřené pondělky” mají vstup i děti odjinud.

Mamka nebo taťka přihlásí dítě do programu Prázdniny na Jihu přes internet. V přihlášce vyplní údaje o dítěti a kontakt na sebe. Každé dítě musí mít svou přihlášku (rodič musí např. vyplnit 2 přihlášky, pokud chce přihlásit dvě děti). Údaje se odešlou na úřad a tam bude přihláška čekat na podpis mamky nebo taťky. Bez toho se nemůžeš akcí, kde je vyžadována registrace, zúčastnit!!!

Na 8 OTEVŘENÝCH PONDĚLKŮ je vstup volný, to znamená, že se na něj děti nemusejí přihlašovat.

Přihlášku na registrované akce musí mamka nebo taťka podepsat a vyplnit a podepsat Souhlas se zpracováním osobních údajů. Buď to rodiče udělají:

a/ na radnici městského obvodu Ostrava-Jihbudova B, odbor školství a kultury, kancelář č. 104 nebo 110.

b/ nebo přijdou na první zaregistrovanou akci a tam oba formuláře podepíší.

Přihlášku a Souhlas  je možno podepsat v pracovní dny:

Pondělí – 8:00-12:00, 13:00-17:00

Úterý –    8:00-11:30

Středa –   8:00-12:00, 13:00-17:00

Čtvrtek –  8:00-11:30

Pokud to rodičům nevyhovuje, lze se domluvit i na jiném termínu.

Kontakt: 599 430 246, 599 430 286

Po vyplnění a zaslání přihlášky přes internet vám budou na vámi uvedený e-mail zaslány přihlašovací údaje do systému, které zadáte při přihlašování dítěte na konkrétní akci. Jedno dítě můžete zaregistrovat max. na 5 akcí, na 8 akcí v v OTEVŘENÉ PONDĚLKY je vstup volný. Zároveň můžete také dítě ze systému odhlásit, aby volné místo mohli využít i další zájemci. Měnit nebo odhlašovat dítě na akci můžete nejpozději 1den před termínem akce (v případě nemoci v den konání akce), pokud se chcete akce zúčastnit, přihlásit se je možné jen zasláním SMS na tel. číslo 739 600 361, protože systém registraci na akci už uzavřel. Nepřítomnost v den pořádání akce ohlásí rodič SMS na čísle 739 600 361, kde uvede jméno dítěte.

.

Knížečka, kterou dostaneš nejpozději v den konání první akce, je vstupenka na akci, kde je vyžadována registrace. Bez ní organizátoři dítě na akci nepustí.


REZERVACE AKCE

Co je to rezervace akce?

Když taťka nebo mamka vyplní přihlášku přes internet, dostane e-mailem přihlašovací údaje do systému a může ti vybranou akci zarezervovat. Místo ti už nikdo nevezme a ty máš jistotu, že se na akci dostaneš. V systému se můžeš z akce odhlásit nebo ji vyměnit za jinou.

Na kolik akcí se mohu zarezervovat?

Každé dítě se může registrovat maximálně na 5 akcí. Na OTEVŘENÉ PONDĚLKY se registrovat nemusíš, kapacita u těchto akcí není totiž omezena.

Co když si zarezervuji více akcí?

Systém ti zarezervuje účast jen na prvních 5 akcích podle časového harmonogramu, u dalších akcí bude tvá rezervace systémem zamítnuta.

Jak poznám, že je na akcích ještě volné místo?

U každé akce je uveden maximální počet dětí, které se jí mohou zúčastnit. Pokud je maximální počet dětí na akci dosažen, registraci není možné dokončit. Pokud máš o akci zájem, sleduj tyto stránky, možná se místo uvolní a ty se na ni můžeš přihlásit.

Můžu si zarezervovat místo na akci sám?

Ne. Nemůžeš to udělat ty, ale musíš požádat maminku nebo tatínka nebo tvého zákonného zástupce, aby to udělal za tebe. Rodiče nebo tvůj zákonný zástupce ti rezervuje místo na webu www.prazdninynajihu.cz tím, že vyplní rezervační formulář po rozkliknutí vybrané akce. Na e-mail uvedený na rezervačním formuláři mu přijde potvrzení registrace na akci včetně informace, jak dál postupovat.

Mám rezervaci na akci. Co dělat, když se jí nemůžu zúčastnit?

Popros mamku nebo taťku, aby se přihlásili do systému a z akce tě odhlásili. Pokud to bude třeba 1 den před akcí nebo v den akce, pošli e-mail na adresu: zuzana.sedlackova@ovajih.cz nebo SMS na číslo: 739 600 361, kde uvedeš: jméno a příjmení dítěte, datum a název akce.

Může se termín akce změnit?

Výjimečně ano, pokud by se změnila protiepidemická opatření. V tom případě budeme informovat o změnách na webu prazdninynajihu.cz, e-mailem nebo SMS. Vždycky si den před akcí na webu prazdninynajihu.cz ověř, že se akce koná.

PŘIHLÁŠENÍ DO PROGRAMU PRÁZDNINY NA JIHU

Co je to přihlášení?

Bez přihlášky si nemůžeš zarezervovat účast na žádné akci, kromě 8 OTEVŘENÝCH PONDĚLKŮ. Přihlášku vyplní taťka nebo mamka nebo zákonný zástupce na internetu a elektronicky ji odešlou na úřad, který přihlášce přiřadí číslo. Pak jeden z rodičů musí přijít na úřad a podepsat Přihlášku a Souhlas se zpracováním osobních údajů, kterými dává souhlas s podmínkami programu Prázdniny na Jihu. Na úřadě po podpisu obou formulářů rodič obdrží přihlašovací údaje do systému, aby ti mohl rezervovat místo na akce.

Kde získám přihlášku?

Buď si ji vyplníš na internetu – přihláška ke stažení zde, nebo ji můžeš vyplnit na radnici Ostrava-Jih (Horní 3, Ostrava-Hrabůvka), odbor školství a kultury, budova B, kancelář č. 104 nebo č. 110.

Musím vyplnit přihlášku na každou akci zvlášť?

Ne, nemusíš. Přihláška se vyplňuje jen jednou za jedno dítě a platí po celou dobu programu Prázdniny na Jihu. Pokud je v rodině víc dětí, každé dítě bude muset mít svou přihlášku a následně i svou knížečku s akcemi.

Když odešlu přihlášku elektronicky, jsem už přihlášený?

Ne, nejsi. Maminka nebo tatínek nebo zákonný zástupce po vyplnění přihlášky na internetu dostanou přihlašovací údaje. Pak ti mohou zarezervovat místo na maximálně 5 akcích, kterých se chceš zúčastnit. Přihlášku rodiče musí společně s formulářem Souhlas se zpracováním osobních údajů podepsat buď na na radnici Ostrava-Jih, (odbor školství, budova B, kancelář 104 nebo 110), nebo na první akci, které se dítě zúčastní. (Souhlas ke stažení zde).

Co když si nevím rady s vyplněním formuláře?

Kontaktujete prosím PaedDr. Zuzanu Sedláčkovou, telefon: 599 430 246, 739 600 361, e-mail: zuzana.sedlackova@ovajih.cz,

KNÍŽEČKA S PLÁNEM AKCÍ

Co je to knížečka?

Knížečka je malý sešitek, v níž jsou uvedeny všechny akce programu Prázdniny na Jihu. Zároveň je to vstupenka na rezervované akce. Bez ní tě organizátoři na akci nepustí. Jsou tam veškeré informace o akcích s kontakty na jejich organizátory. Jsou tam kontakty na tvé rodiče a zákonného zástupce, abychom věděli, koho kontaktovat v případě potřeby. Bude tam i kopie kartičky zdravotní pojišťovny.

Kde ji dostanu?

Na první akci ji dostane rodič nebo zákonný zástupce. Vyplní ji a vlepí kopii kartičky zdravotní pojišťovny dítěte. Pokud doma nemáte kopírku, na úřadu ti kopii uděláme.

Proč musím mít brožurku na akcích?

Je to „tvůj občanský průkaz“ – neznáme tě, a proto nevíme, jestli jsi to opravdu ty, kdo je na akci rezervován.