Informace

Pro koho je program Prázdniny na Jihu určen?

Školním dětem ve věku 7 – 14 let s trvalým bydlištěm v městském obvodu Ostrava-Jih. Na „otevřené pondělky“ mají vstup i děti z jiných městských obvodů v rámci Ostravy.

Mamka nebo taťka přihlásí dítě do programu Prázdniny na Jihu přes internet. V přihlášce vyplní údaje o dítěti a kontakt na sebe. Každé dítě musí mít svou přihlášku (rodič musí např. vyplnit 2 přihlášky, pokud chce přihlásit dvě děti). Údaje se odešlou na úřad a tam bude přihláška čekat na podpis mamky nebo taťky. Bez toho se nemůžeš akcí, kde je vyžadována registrace, zúčastnit!!!

V případě, že máte možnost si PŘIHLÁŠKU a SOUHLAS se zpracováním osobních údajů vytisknout, tak budeme rádi. Vytiskněte a ČITELNĚ vyplňte, podepište a zašlete PŘIHLÁŠKU I SOUHLAS vše naskenované na e-mail romana.filipova@ovajih.cz Během tří pracovních dnů obdržíte přihlašovací údaje do systému a můžete závazně rezervovat pro vaše dítě vámi vybranou akci. Ušetří vám to cestu na úřad. Brožurku – knížečku s přehledem všech akcí v tomto případě obdrží registrované dítě až na první akci, které se zúčastní. Připravte si prosím jen kopii průkazky zdravotní pojišťovny, kterou vlepíme na zadní stranu Brožurky – knížečky.

Na zbývající dny je registrace nutná. Registrace zahrnuje vyplnit a podepsat přihlášku a k tomu vyplnit a podepsat Souhlas se zpracováním osobních údajů. Buď to rodiče udělají:

a) Na radnici městského obvodu Ostrava-Jih, budova B, 1. patro, odbor školství a sportu v kanceláři č. 110 B nebo 108 B osobně a ihned obdrží přihlašovací údaje do systému, aby mohli rodiče začít závazně registrovat na jednotlivé dny své děti, a dále obdrží Brožurku – knížečku s přehledem všech akcí, která slouží i jako vstupenka na akce

nebo

b) E-mailem. Pokud mají rodiče možnost si PŘIHLÁŠKU a SOUHLAS se zpracováním osobních údajů vytisknout, tak mohou. Po vytištění prosím čitelně vyplňte, podepište a PŘÍHLÁŠKU i SOUHLAS naskenujte na e-mail romana.filipova@ovajih.cz Během tří pracovních dnů obdržíte přihlašovací údaje do systému a můžete závazně rezervovat pro vaše dítě vybranou akci. Ušetří vám to cestu na úřad. Brožurku – knížečku s přehledem všech akcí, která slouží jako vstupenka na akce, v tomto případě obdrží registrované dítě až na první akci, které se zúčastní. Přineste si prosím na první akci s sebou kopii kartičky zdravotní pojišťovny, kterou vlepíme na zadní stranu Brožurky – knížečky.

PŘIHLÁŠKU a SOUHLAS se zpracováním osobních údajů můžete získat, podepsat nebo vše na jednom místě vyřídit v úřední dny:
PONDĚLÍ 8 – 12 hod. a 13 – 16.45 hod.
STŘEDA 8 – 12 hod. a 13 – 16.45 hod.

Jakmile od vás obdržíme řádně vyplněnou a podepsanou PŘIHLÁŠKU a vyplněný a podepsaný SOUHLAS se zpracováním osobních údajů, obdržíte od nás přihlašovací údaje do systému. Tyto přihlašovací údaje jsou tvořeny přiděleným heslem a vašim e-mailem, který uvedete v přihlášce, nebo e-mailem, ze kterého jste přihlášku zaslali.

Jedno dítě můžete registrovat maximálně na 7 akcí (od úterý do pátku). Na 8 OTEVŘENÝCH PONDĚLKŮ je vstup volný, tedy bez registrace, stačí jen přijít.

Díky přiděleným přihlašovacím údajům můžete, v případě potřeby či nemoci dítěte, provést zrušení rezervace a uvolněné místo se automaticky po zrušení registrace nabídne dalšímu zájemci. Moc všechny rodiče prosíme, aby minimálně 1 – 2 dny před akcí dítě řádně odhlásili, pokud vědí, že se nemohou akce zúčastnit a nedojdou. V případě nemoci prosím o odhlášení dítěte nejpozději v den konání akce, a to SMS zprávou na tel. 607 204 502 a my zajistíme náhradníka. V SMS zprávě uveďte prosím jméno a příjmení dítěte a datum konání akce, na kterou nemůžete dorazit, které se dítě nezúčastní. Děkujeme za pochopení. Program je pro vaše děti zdarma, ale není zdarma pro nás, organizacím platíme honorář a snažíme se, aby akce byly maximálně využity, ale potřebujeme vaši spolupráci a ohleduplnost.

Knížečka, kterou dostaneš nejpozději v den konání první akce, je vstupenka na akci, kde je vyžadována registrace. Bez ní organizátoři dítě na akci nepustí.


REZERVACE AKCE

Co je to rezervace akce?

Když taťka nebo mamka vyplní a podepíše PŘIHLÁŠKU a SOUHLAS se zpracováním osobních údajů, obdrží od nás přihlašovací údaje do systému a může ti vybranou akci zarezervovat. Místo ti už nikdo nevezme a ty máš jistotu, že se na akci dostaneš. V systému se můžeš z akce průběžně odhlásit nebo ji vyměnit za jinou. Počet míst je u každé akce omezen, proto nečekej a termíny si včas rezervuj.

Na kolik akcí se mohu zarezervovat?

Každé dítě se může registrovat maximálně na 7 akcí. Na OTEVŘENÉ PONDĚLKY se registrovat nemusíš, kapacita u těchto akcí není totiž omezena.

Co když si zarezervuji více akcí?

Systém ti zarezervuje účast jen na prvních 7 akcích podle časového harmonogramu, u dalších akcí bude tvá rezervace systémem zamítnuta.

Jak poznám, že je na akcích ještě volné místo?

U každé akce je uveden maximální počet dětí, které se jí mohou zúčastnit. Pokud je maximální počet dětí na akci dosažen, registraci není možné dokončit. Pokud máš o akci zájem, sleduj tyto stránky, možná se místo uvolní a ty se na ni můžeš přihlásit.

Můžu si zarezervovat místo na akci sám?

Ne. Nemůžeš to udělat ty, ale musíš požádat maminku nebo tatínka nebo tvého zákonného zástupce, aby to udělal za tebe. Rodiče nebo tvůj zákonný zástupce ti rezervuje místo na webu www.prazdninynajihu.cz tím, že vyplní rezervační formulář po rozkliknutí vybrané akce. Na e-mail uvedený na rezervačním formuláři mu přijde potvrzení registrace na akci včetně informace, jak dál postupovat.

Mám rezervaci na akci. Co dělat, když se jí nemůžu zúčastnit?

Popros mamku nebo taťku, aby se přihlásili do systému pomocí přidělených přihlašovacích údajů a z akce tě odhlásili. Moc prosíme, aby odhlášení bylo nejlépe 1 – 2 dny před danou akci, abychom mohli volné místo ještě nabídnout náhradníkovi. Pokud jsi nemocen a omluvu provedeš v den konání akce, pošli nám prosím SMS zprávu na číslo 607 204 502, kde uvedeš: jméno a příjmení dítěte, datum a název akce.

Může se termín akce změnit?

Výjimečně ano, pokud by se změnila protiepidemická opatření. V tom případě budeme informovat o změnách na webu prazdninynajihu.cz, e-mailem nebo SMS. Vždycky si den před akcí na webu prazdninynajihu.cz ověř, že se akce koná a místo, kde se koná.

PŘIHLÁŠENÍ DO PROGRAMU PRÁZDNINY NA JIHU

Co je to přihlášení?

Bez vyplněné a podepsané PŘIHLÁŠKY  a vyplněného a podepsaného SOUHLASU si nemůžeš zarezervovat účast na žádné akci, kromě 8 OTEVŘENÝCH PONDĚLKŮ. Přihlášku a SOUHLAS vyplní taťka nebo mamka nebo zákonný zástupce na internetu a elektronicky ji e-mailem odešlou na úřad na romana.filipova@ovajih.cz nebo osobně vyřídí na radnici Městského obvodu Ostrava-Jih, Horní 3, Ostrava-Hrabůvka, odbor školství a sportu, budova B, 1. patro, dveře č. 110 B nebo 108 B. Po té rodič obdrží přihlašovací údaje do systému, aby ti mohl rezervovat místo na akce.

Kde získám přihlášku?

Buď ji vyplní mamka, taťka nebo zákonný zástupce dítěte na internetu – přihláška ke stažení zde, nebo ji vyplní mamka, taťka nebo zákonný zástupce dítěte osobně přímo na Radnici městského obvodu Ostrava-Jih, Horní 3, Ostrava-Hrabůvka, odbor školství a sportu, budova B, kancelář č. 110 B nebo č. 108 B.

Musím vyplnit přihlášku na každou akci zvlášť?

Ne, nemusíš. Přihláška se vyplňuje jen jednou za jedno dítě a platí po celou dobu programu Prázdniny na Jihu. Pokud je v rodině víc dětí, každé dítě bude muset mít svou přihlášku a následně i svou knížečku s akcemi.

Když odešlu přihlášku elektronicky, jsem už přihlášený a mám rezervaci?

Ne, nejsi. Maminka nebo tatínek nebo zákonný zástupce po vyplnění a podepsání PŘIHLÁŠKY a vyplnění a podepsání SOUHLASU se zpracováním osobních údajů dostanou přihlašovací údaje. Pak ti mohou zarezervovat místo na maximálně 7 akcích, kterých se chceš zúčastnit. PŘIHLÁŠKU rodiče musí společně s formulářem SOUHLAS se zpracováním osobních údajů podepsat OSOBNĚ buď na na Radnici městského obvodu Ostrava-Jih, odbor školství a sportu, budova B, 1. patro, kancelář č. 110 B nebo 108 B, nebo nascanovat a poslat na e-mail romana.filipova@ovajih.cz.

Co když si nevím rady s vyplněním formuláře?

Kontaktujete prosím Ing. Romanu Filipovou, telefon: 599 430 369, mobil 607 204 502, e-mail: romana.filipova@ovajih.cz nebo p. Evu Hrbáčovou, telefon: 599 430 282

KNÍŽEČKA S PLÁNEM AKCÍ

Co je to knížečka?

Knížečka je malý sešitek, v níž jsou uvedeny všechny akce programu Prázdniny na Jihu. Zároveň je to vstupenka na rezervované akce. Bez ní tě organizátoři na akci nepustí. Jsou tam veškeré informace o akcích s kontakty na jejich organizátory. Jsou tam kontakty na tvé rodiče a zákonného zástupce, abychom věděli, koho kontaktovat v případě potřeby. Bude tam i kopie kartičky zdravotní pojišťovny.

Kde ji dostanu?

Na první akci ji dostane rodič nebo zákonný zástupce. Vyplní ji a vlepí kopii kartičky zdravotní pojišťovny dítěte. Pokud doma nemáte kopírku, na úřadu ti kopii uděláme.

Proč musím mít brožurku na akcích?

Je to „tvůj občanský průkaz“ – neznáme tě, a proto nevíme, jestli jsi to opravdu ty, kdo je na akci rezervován.